BODENSEE – ŠVEITS, SAKSAMAA, AUSTRIA – jalgrattamatk

BODENSEE – ŠVEITS, SAKSAMAA, AUSTRIA – jalgrattamatk

5 päeva jalgratastel!

Lumised mäetipud ja maalilised kuurortlinnad kristallselge veega Bodeni järve ääres!

Kolm erinevat riiki ratastel: Austria, Šveits ja Saksamaa!

Pisike, aga köitev Lichtenstein!

1. päev Alustame varahommikul Kuressaarest sõitu Varssavi poole. Mandri inimesed liituvad meiega Pärnus. Õhtuks jõuame Varssavi lähedale kämpingusse

2. päev Sõidupäev läbi Poola, Tšehhi ja Austria. Õhtul jääme Austriasse Viini külje alla kämpingusse ööbima.

3. päev Sõidame edasi läbi Austria ja Saksamaa ja õhtupoolikul jõuame Šveitsi, Arbonisse Bodeni järve äärde kämpingusse. Pakime rattad lahti.

Algab rattamatk

4. päev Arbon-St am Rhein, ca 60 km

Alustame tiiruga ümber Bodeni järve. Naudime kauneid vaateid ühelt poolt järvele ja teiselt poolt Šveitsi Alpidele. Põikame korra Saksamaale ning külastame Konstanzi. See Bodeni järve äärne suurim linn on vaimustav oma ärklikorruste, kaunistatud akende, tornide ja arkaadidega majadega. Obermarkti kaunid värviliste freskodega fassaadid, Püha Stephanuse kirik, katedraal, linnaelu keskpunkt Markstätte Keiserliku purskkaevu ja uhkete hoonetega.

Öö kämpingus.

5. päev Stein am Rhein-Rheinfall-Radolfzell, ca 60 km

Suundume Reini jõe kose äärde. See on Euroopa suurim kosk, mis on 150 m lai ning 23 m kõrge – keskmise veetaseme puhul langeb lausa 700 kuupmeetrit vett sekundis kaljunõlvalt alla.

Seejärel ületame Saksamaa piiri ja suundume taas Bodeni järve äärde ja saabume Radolfzelli, kuhu jääme kämpingusse kaheks ööks.

6. päev Radolfzell-Reichenau-Mainau-Radolfzell, ca 50 km

Hommikul suundume ühele Bodeni järve kolmest saarest – Reichenaule. Reichenau on kloostrisaar, mis oli benediktlaste asupaigaks juba alates 724. a. Siin asub hulgaliselt tähelepanuväärseid romaani stiilis kloostrikirikuid. Kloostri illustreeritud käsikirjade kogu oli kuulus juba Otto III valitsemise aegadel 10. sajandil.

Seejärel vaatame üle kuulsa Mainau lillesaare. Itaalia aiad veekaskaadidega, roosiaiad, lossiterrass vahemereäärsete taimede ja purskkaevudega, 150-aastane arboreetum umbes 500 puuliigiga. Saksamaa suurim liblikatemaja – värvikas troopiline maailm eksootilise loodusega. Kõik see ilu on rajatud siia Badeni printside ja Rootsi kuningliku perekonna liikmete poolt.

Öö samas kämpingus.

7. päev Radolfzell-Uhldingen-Friedrichshafen-Langenargen, ca 70 km

Hommikul suundume vaatama ühte Bodeni järve pärlitest – Birnau palverändurite kaunist kirikut, mille kohta on tabavalt öeldud: „See on Jumala tantsusaal“.

Seejärel läheme uudistama põnevat Uhlidingeni vaiade küla. Siin on püsti pandud kiviaegsed elamud, mis on rekonstrueeritud Bodenseest leitud arheoloogiliste leidude põhjal.

Kui jõuame, tutvume ka Friedrichshafeni linnaga, mis on eelkõige tuntud Zeppelini muuseumi poolest. Kuningas tahtis, et teda ka hiljem mäletatakse, seepärast lasi Friedrich von Württemberg 1811 Buchhorni linnakese ja vana Hofeni nunnakloostri alad liita, kinkis neile uue sadama ning nimetas värskelt loodud paiga enda nime järgi Friedrichshafeniks. 2. juulil 1900 aastal tõusis siit õhku esimene suur õhulaev – tsepeliin. Edasine õhusõidukitööstuse areng tegi linna nime tuntuks kogu maailmas.

Sõidame edasi kämpingusse.

8. päev Langenargen-Lindau-Bregenz-Arbon, ca 65 km

Viimane rattapäev, millega saame tiiru Bodeni järvele tehtud. Imetleme teepealseid kauneid linnakesi ja vaateid järvele. Teeme peatuse Lindau linnas. Lindau saarelinna on kutsutud ka Bodensee pärliks. Maismaalt pääseb sinna mööda tammi. See on võluv puhkepaik ja meelitab kokku palju külastajaid. Linn on rikas oma ajalooliste vaatamisväärsuste poolest.

Seejärel suundume korraks Austriasse ja külastame Bregenzi linna, mida peetakse Bodensee piirkonna kultuuripealinnaks. Ülalinn koos hästisäilinud ajalooliste hoonetega ja 13. sajandi kaitserajatiste jäänustega on Bregenzi vanim osa. Mäed linna ümber küünivad järveni välja, moodustades maalilise tausta paljudele kunstisündmustele. Igal aastal toimuvad etendused Seebühnel ehk ujuvlaval.

Kui aega jääb, tõuseme köisraudteega ka Pfänderi mäele (1064 m).

Sõidame taas Arbonisse juba tuttavasse kämpingusse, kuhu seekord jääme kaheks ööks.

9. päev Külastame kääbusriiki Liechtensteini. Soovijad saavad jääda kämpingusse ja teha rattapäeva omal käel. Hommikul sõidame kõigepealt Liechtensteini ühte veinikeldritest, kus räägitakse sealsest veinitootmisest ja saame degusteerida kohalikke veine. Seejärel suundume Liechtensteini pealinna Vaduzi. Linnakülastus. Kämpingusse tagasi jõudes pakime kokku rattad. Öö samas kämpingus.

10. päev Esimene kojusõidupäev. Ööbime Austrias, Viini külje all kämpingus.

11. päev Hommikul alustame sõitu Varssavi poole. Öö Varssavi lähedal kämpingus.

12. päev Viimane reisipäev.  Õhtuks jõuame Eestisse.

Hinna sees:

  • kõigi mugavustega reisibuss
  • kõik ööbimised kämpingutes oma või meie poolt antud telkides vastavalt soovile
  • kõigile nii oma kui meie telkides ööbijatele olemas ka magamismatid
  • 2 korda päevas soe toit vastavalt reisikavale
  • matka- ja reisijuhi teenused

Hinnale  lisanduvad:

  • 1-kohaline telk 3 eur 1 öö 1 inimene
  • tasulised sissepääsud (Pfänderi mäetõstuk, Mainau lillesaar, Liechtensteini veinikelder, paadisõit Reini kose all, Uhldingeni vaiademuuseum jt).
  • tervisekindlustus (pakume eraldi)

Soodustused:

Korduvreisijatele kehtib soodustus 5% hetkel kehtivast hinnast!

Hinnad lastele: 

kuni 17 a. 630 eur

Arve tasumisel panga kaudu: 
Arve saaja: Matkahullud OÜ
Pangakontod: EE331010220260034220 (SEB) ja EE772200221066240159 (Swedbank)

Ühendust saab võtta:
Külli Turja
info@kylli.ee
gsm: 53 439 199

Broneeri reis