AUSTRIA – ZELL AM SEE, SAALBACH, BAD GASTEIN – koolivaheaja suusareis, lumelauareis

AUSTRIA – ZELL AM SEE, SAALBACH, BAD GASTEIN – koolivaheaja suusareis, lumelauareis

 • Koolivaheaeg!
 • Üks reis, kolm suusakeskust – Zell am See, Saalbach ja Bad Gastein!
 • 6 ööd Zell am See’s hotellis koos HOMMIKU- JA ÕHTUSÖÖKIDEGA! Hotell asub järve ääres!
 • Austria suurim suusapiirkond: Saalbachi Skicircus, mis ühendab kolme küla- Saalbachi, Hinterglemmi ja Leogangi – suusanõlvad.
 • Läheduses asub ka Kitzsteinhorni liustik (3203 m kõrgusel)!
 • Mäesuusatamine igale raskusastmele!
 • Mõistliku hinnaga pubid ja meeleolukas after-ski!

1. päev Alustame sõitu varahommikul Tallinnast, edasi Pärnu ja sealt juba Euroopa poole teele. Õhtuks jõuame teisele poole Varssavit hotelli.

2. päev Päev möödub läbi Poola, Tšehhimaa ja Austria sõites. Hilisõhtul jõuame Zelleri järve äärde Zell am See’sse, kus majutume mugavasse hotelli.

3.-7. päev

Viis suusapäeva Austria kolmes Austria suusakuurortis: Zell am See, Saalbach ja Bad Gastein!

Hotelli eest viib suusabuss Zell am See keskusesse. Saalbachi ja Bad Gasteini minekuks kasutame oma bussi!

Zell am See ja Kaprun (757-2000 m)

Zell am See on meie kodukeskus, kus on soovi korral võimalik suusatada ka kõigil viiel päeval.

Zell am See on kuulus oma hoolitsetud mägisuusatrasside poolest, mille kogupikkus ulatub 77 kilomeetrini. Sealjuures on enamus radasid paigutatud nii, et suusatajad teineteist segama ei hakkaks. 28 km jagu punast rada on eraldatud keskmise oskusega suusatajate jaoks, ent oma koha leiavad ka algajad (30 km) ja professionaalid (19 km). Murdmaasuusatamise harrastajaile on mõeldud pikad trassid 40 km ulatuses. Peale selle on Zell am Sees suurepärased võimalused algajatele lumelauasõidu harrastamiseks.

Kapruni läheduses asuv Kitzsteinhorni liustik kõrgusega 3203 m pakub aastaringset suusatamisvõimalust, siin paikneb palju avaraid ja pikki suusaradu, mis on sobilikud algajaile ning lumelaudureile, lisaks on ka mõningad põnevad „mustad” laskumised ja öise valgustusega murdmaasuusarajad. Liustiku tipust võib selgete ilmadega näha Austria kõrgeimat mäetippu, 3798 meetri kõrgust Grossglocknerit.

Saalbach ja Hinterglemm (1003 -2100 m)

Lummavad mägikülad Saalbach ja Hinterglemm asuvad maalilises Glemmthali orus teineteisest 4 km kaugusel. Koos Leogangiga moodustavad nad Austria ühe suurima spordipiirkonna, mida nimetatakse “Suusatsirkuseks”. Suurepäraste suusatrasside hea paigutus ja omavaheline ühendatus teeb temast ülipopulaarse kuurordi kõikide mäesuusahuviliste seas algajatest professionaalideni. Lumikate on garanteeritud detsembri lõpust märtsi lõpuni. Ekspertide hinnangul on Saalbach-Hinterglemmi “Suusatsirkus” unikaalne ja universaalne kuurort, mis väljendub ka selles, et just seal leiavad aset tähtsamad mäesuusatamise võistlused, sealhulgas maailmakarika meistrivõistlused.

Piirkonnas on rohkem kui 200 km häid mäesuusaradasid, 55 moodsat tõstukit (enamus on kuppeltõstukid). Rajad on laiad ja hästi hooldatud. Siin asub ka Austria kõige võimsam tehislume tootmise süsteem, mis võimaldab tehislumega katta 90% laskumisnõlvadest.

Saalbach Hinterglemm on Austria üks parimaid After-ski kohti. Siin asuvad sellised tuntud kõrtsid nagu Hinterhagalm ja Goasstall. Juba ainult nende pärast tasub tulla! Hulgaliselt jagub ka häid restorane igale maitsele.

Bad Gastein ja Bad Hofgastein (858-2246 m)

Bad Gastein on üks vähestest Austria kuurortitest, mis lisaks suurepärastele puhkamise- ja ravivõimalustele pakub ka häid tingimusi mäesuusatamiseks, teda nimetatakse Gasteini oru pärliks. Siin asub 87 km suusaradu, mis on varustatud 18 tõstukiga, lisaks veel palju keerulisi ja raskeid laskumisi, mis on jõukohased vaid hea ettevalmistusega mäesuusatajatele.

Piirkonnas on loodud kõik tingimused heaks suusatamiseks: püsiv lumikate, kõrguste vahe 858-2246 m, 18 tõstukit, 87 km küllaltki raskeid, kuid sealjuures pikke ja mugavaid suusaradu (ka murdmaasuusatajatele ja algajatele mäesuusatajatele), palju suusakoole, osad neist isegi lastele alates kolmandast-neljandast eluaastast.

NB! Võimalik on osta suusapilet, mis kehtib kõikides eelpoolnimetatud suusakeskustes (Super Skicard). Soovi korral saab seotada ka suusapileti, mis kehtib vaid Zell am See ja Kapruni keskustes.

Millisele mäele ja millises järjekorras me sõidame, otsustame kohapeal!

8. päev Varahommikul alustame kojusõitu, õhtuks jõuame enne Varssavit hotelli.

9. päev Sõidame läbi Poola, Leedu ja Läti, hilisõhtuks jõuame Eestisse.

Hinna sees:

 • Bussisõit mugavustega reisibussis
 • Majutused Poolas hotellis koos hommikusöökidega nii minnes kui tagasi tulles
 • Majutus Zell am See’s hotellis koos hommiku- ja õhtusöökidega
 • Bussitransfeerid kavas toodud suusakeskustesse
 • Reisjuhi teenused

Hinna sisse ei kuulu:

 • lõunasöögid
 • tervisekindlustus (pakume Teile ka meie poolt lisatasu eest)
 • mäepiletid: Zell am See ja Kaprun (vaata hindu siit), Super Skicard (kehtib kõikides nimetatud keskustes, vaata hindu siit)
 • suusalaenutus jm lisakulud

Tähelepanuks

 • NB! Palume oma osalemissoovist teada anda nii kiiresti, kui võimalik, sest hotellikohad Austrias on vaja varakult kinnitada!

Soodustused:

Korduvreisijatele kehtib soodustus 5% hetkel kehtivast hinnast!

Hinnad lastele (kahe vanemaga ühes toas lisavoodis):

16-17 a. 679 eur
0-15 a. 570 eur

Hinnad lastele (ühe vanemaga kaheses toas):

kuni 17 a. 679 eur

Arve tasumisel panga kaudu:
Arve saaja: Matkahullud OÜ
Pangakontod: EE331010220260034220 (SEB) ja EE772200221066240159 (Swedbank)

Ühendust saab võtta :
Külli Turja
info@kylli.ee
gsm: 53 439 199

Broneeri reis