RUMEENIA JA MOLDOVA – kultuurireis, seiklusreis

RUMEENIA JA MOLDOVA – kultuurireis, seiklusreis

Põnev ja mägine Rumeenia ning tundmatu Moldova!
Rumeenia kaunid linnad ning Doonau delta!
Must meri ja mägine maastik!
Chisinau, Cricova maa-alune veinimaailm ja Orheiul Vechi Moldovas!

1. päev Sõidame varahommikul välja Kuressaarest. Peatus Pärnus. Sõidame läbi Läti ja jõuame Leetu. Leedus sööme mõnusas teeäärses kohvikus, kus on võimalik kaardiga maksta. Jätkame sõitu, ületame Poola piiri ja jõuame hilisõhtul Varssavi lähedale. Ööbime Varssavi lähistel kämpingus.

2. päev Sõidame läbi Poola, Slovakkia ning Ungari ja jõuame Rumeeniasse Oradea linna lähedale. Ööbime hotellis.

3. päev Alustame Rumeeniaga tutvumist Cluj Napoca linnast. Külastame sealset botaanikaaeda. Seejärel suundume Salina Turda soolakaevandusse ja õhtuks jõuame Sighisoarasse. Öö motellis.

4. päev Hommikul külastame Rumeenia pärlit – Sighisoara linna. Seejärel sõidame Brasovisse. Seal võtame soovijatega ette matka Tampa mäele (960 m). Naudime võrratut vaadet linnale. Teistele vaba aeg linnas. Edasi sõidame Sinaiasse Bucegi mägedes, kus asub ka kuulus Rumeenia suusakuurort. Öö hotellis.

5. päev Matk Sinaias Bucegi mägedes (kõik jalgsi). Öö samas hotellis.

6. päev Hommikul külastame imekaunist Pelesi lossi. Seejärel vaatame üle ühe põneva loodusnähtuse Rumeeias – Berca mudavulkaanid. Õhtuks suundume riigi pealinna Bukaresti. Öö kämpingus.

7. päev Hommikul sõidame esmalt Bukaresti. Vaatame üle sealse kuulsa Ceausescu parlamendihoone ning jalutame linnas. Seejärel sõidame Musta mere äärde ja jõuame Constantasse. Teel külastame veinikeldrit. Öö kämpingus Musta mere ääres.

8. päev Vaba hommikupoolik Musta mere ääres. Lõunal sõidame Constanta linna. Vaba aeg linnas jalutamiseks ja söömiseks. Õhtul sõidame Tulceasse. Öö kämpingus.

9. päev Ekskursioon paadiga Doonau deltas. Ekskursioon vältab terve päeva. Päeva jooksul sõidame mööda Doonau kanaleid viibides unikaalses linnuparadiisis ning naudime rikkumata loodust. Astume maapinnale mitmes kohalikus külas. Lõunat sööme ehedalt ja rumeeniapäraselt. Reisi kaugeimaks punktiks on Sulina linn, milles on ligi 5000 elanikku, kuid kuhu ei vii ühtegi maanteed! Käime ka Letea metsas. Öö samas kämpingus.

10. päev Täna jõuame Moldovasse. Ületame piiri ning võtame suuna Orheiul Vechile. Öö kämpingus.

11. päev Päev Moldovas. Külastame pealinna Chisinau’d, Cricova veinikeldrit ja Orheiul Vechit.

Cricova on suuruselt teine veinikelder Moldovas Milestii Mici järel. Kusjuures Milestii Mici on maailma suurim. Cricovas on 120 km tunneleid, Milestii Micis on neid 200. Need tunnelid on eksisteerinud Cricova all juba 15. sajandist, kui seal lubjakivi kaevandati, et ehitada Chisinau linna. Maa-aluseks veiniimpeeriumiks muudeti need tunnelid 1950’ndatel.

Orheiul Vechi kloostrikompleks, millel on vanust rohkem kui 2000 aasta jagu, on UNESCO maailmapärandisse kantud loodusmälestis ja Moldova üks peamisi vaatamisväärsuseid. Vaatame üle kaljukoopasse rajatud iidse kloostri ning naudime autentset Moldova külaatmosfääri.

Öö samas kämpingus.

12. päev Sõidame tagasi Rumeeniasse ja võtame suuna kodu poole. Seekord sõidame läbi riigi põhjaosa. Külastame Humori kloostrit, mis on üks Bukoviina värvitud kloostritest ja kantud UNESCO maailmapärandite nimekirja. Öö kämpingus Vatra Dornei kandis.

13. päev Sõidupäev läbi Põhja-Rumeenia. Ületame Tihuta kuru. Pärastlõunal ületame piiri ja jõuame Ungarisse. Öö kämpingus Debrecenis.

14. päev Sõidame läbi Ungari ja Slovakkia Varssavisse. Öö kämpingus.

15.päev
Varssavi – Leedu – Läti – Eesti.

NB! Reisikavas võib tulla veel muudatusi!

Hinna sees:

  • kõigi mugavustega reisibuss
  • kõik ööbimised kämpingutes oma või meie poolt antud telkides vastavalt soovile
  • kõigile, nii oma kui meie telkides ööbijatele, olemas ka magamismatid
  • hommikul ja õhtul soe toit, mille valmistame kämpingutes ühiselt, seega toidumuret ei ole
  • matka- ja reisijuhi teenused

Hinnale  lisanduvad:

  • 1-kohaline telk 3 eur/öö inimene
  • kõik tasulised sissepääsud ja ekskursioonid
  • tervisekindlustus (pakume eraldi)
  • tasuline soe dušš kämpingutes

Soodustused:

Korduvreisijatele kehtib soodustus 5% hetkel kehtivast hinnast!

Hinnad lastele:
7-17 a.  689 eur
kuni 6 a. 659 eur

Arve tasumisel panga kaudu: 
Arve saaja: Turja Tour OÜ

Pangakontod: EE581010220038135018 (SEB) ja EE842200221029583442 (Swedbank)

Ühendust saab võtta:

Külli Turja
info@kylli.ee
telefon: +372 53 439 199

Broneeri reis