25.- 27. mai 2012 Suur Sõrve rattamatk

13. mai 2012

13.05.2012

Turja tour OÜ koostööpartner Saaremaa Matkaklubi korraldab 25-27.mai 2012 rattamatka Saaremaal Sõrve poolsaarel.

Kui keegi soovib osa võtta, andke märku ikka Külli Turjale info@kylli.ee või 53439199

1. päev 25. mai reede

Väljasõit ratastel kell 18.00 Kuressaarest, Tallinna tn 30, kauplus Särts eest. Suundume esmalt Kihelkonna mnt Säästumarketisse, kus toimub kiire kaupluse külastus. Peale kauplust, kus igaüks on pikaks retkeks oma varusid täiendanud, algab retk Sõrve poole. Samas tuleks rahakott ikkagi rattakotti panna, sest tee peal on võimalus külastada veel kahte kauplust, mis paratamatult ja loomulikult meie tahte vastaselt, lihtsalt teele jäävad:)

Peale Salme alevikku võtame suuna Kaavi Jahimaja poole, mis on ühtlasi ka meie ööbimispaik. See paik asub mere ääres, kus on kahel õhtul võimalik vaadata päikeseloojangut, kui muidugi ei ole ilm pilves või olete ise nii väsinud päevateekonnast, et ei suuda seda ära oodata:) Kohale jõuame kell 22.00 paiku.

Esimesel õhtul kohale jõudes teeme iseendile süüa, niisamuti ka kõik järgnevad korrad. Söögitegemise riistad on kohapeal kõik olemas ja millest teha, selle eest hoolitsevad Ülle ja Külli juba stardipaigas Särtsu poe ees. Seega rattakotid peale!!!

2. päev 26. mai laupäev

Stardime peale hommikusööki kell 10.30, kui oleme söögi teinud ja selle ära söönud. Terve päeva tutvume Sõrve poolsaarega seal rattaga ringi sõites. Tutvume Rahuste külaga, Jämajaga, angerjabaariga (olemas ka toidupood), militaarehitistega ja külastame ka muuseumi. Käime ka Sõrve tuletornis. Sõrve poolsaare tipus on avatud restoran, kus saab enne omavalmistatud õhtusööki keha kinnitada. Käime ära veel Mõntu sadamas ja siis alles tagasi oma ööbimispaika.

Õhtul teeme sauna:):)

3. päev 27. mai pühapäev

Peale hommikusööki alustame tagasisõitu Kuressaare poole, teel käime vaatamas veel allesjäänud Kreeka laeva, mis 1980. aastal meelega sealsesse lahte triiviti. Edasi Salme kauplus, Suure Tõllu matkarada, Tehumardi mõõk ja sealt juba vaba kiirusega kodu poole.

Kindlasti kaasa võtta magamiskott, suurem käterätt sauna jaoks, oma joogid, natuke teel näksimist ja rahakott. Niisamuti igaks juhuks keep ja soojemad riided ka.

Kogenud matkajad teavad, mida kaasa võtta. Uustulnukad, võtke ühendust info@kylli.ee või tel. 53439199. Selleks aga et üleüldse sellel retkel osaleda, kontakteeruge kindlasti samadel sidevahenditel. Kogu see lugu läheb maksma ühele osalejale 40 eur, mis tuleb üle kanda:

Saaremaa Matkaklubi MTÜ

a/a SEB pank 10602026113000

2012 sügisest ettevalmistusluuret võid näha siit