46. Eesti matkajuhtide kokkutulek Veneveres

25. november 2013

25.11.2013

23.-24. novembril leidis aset järjekorranumbrilt juba 46. Eesti matkajuhtide kokkutulek, mille korraldajaks on Eesti Matkaliit. Seekord toimus üritus Venevere puhkekülas. Matkajaid ja matkajuhte oli kokku tulnud üle Eesti ning Saaremaa Matkaklubi oli seekord esindatud seitsme liikmega.

Ürituse kava oli põnev ja asjalik. Räägiti mitmetest põnevatest sellel aastal toimunud matkadest ning tehti põhjalik ülevaade ka kõrgmägedes matkamisega kaasnevast ohust – mägihaigusest. Lõpuks leidis aset matkatarvete oksjon ning päev lõppes traditsiooniliselt peoõhtuga.

Valiti ka aasta matkaja ja aasta matkategelane. Aasta matkaja austava tiitli sai Villu Zirnask. Villu on kogenud jalgrattamatkaja, kes sel aastal sõitis jalgrattaga Almatõst Dušanbesse – üle Tjan-Šani ja Pamiiride, ületades muu hulgas 4500 meetriseid mäekurusid ja läbides jalgrattal üksinda rohkem kui 2500 kilomeetrit. Aasta matkategelaseks valiti Raivo Plumer, kes tegi Põhja-Kõrvemaal tähtsat tööd noorte kaasamisel matkamise ja alpinismiga seotud tegevustesse.

Saaremaa Matkaklubi liige Külli Turja sai aasta matkategelase valimisel teise koha!

Matkajuhtide kokkutulek 2013