47. Eesti matkajuhtide kokkutulek Alutagusel

24. november 2014

24.11.2014

22.-23. novembril leidis aset järjekorranumbrilt juba 47. Eesti matkajuhtide kokkutulek, mille korraldajaks on Eesti Matkaliit. Seekord toimus üritus Alutaguse puhke- ja spordikeskuses. Matkajaid ja matkajuhte oli kokku tulnud üle Eesti ning Saaremaa Matkaklubi oli seekord esindatud kaheksa liikmega.

Ürituse kava oli taaskord põnev ja asjalik. Räägiti mitmetest põnevatest sellel aastal toimunud matkadest ning ka sel aastal arutleti kõrgmägedes matkamisega kaasneva ohu – mägihaiguse – teemadel. Kuulda sai matkamisest nii Eestis kui ka meie riigipiiridest väljaspool. Lõpuks leidis aset matkatarvete oksjon ning päev lõppes traditsiooniliselt peoõhtuga.

Traditsiooniliselt valiti ka aasta matkaja ja aasta matkategelane. Aasta matkaja austava tiitli sai Uhhuuduuri meeskonda kuuluv Priit Kuusk. Uhhuuduur rändas sel suvel Aafrikas ning kolme kuuga läbisid nad jalgratastel üle 5000 km. Meeskonna järgmine plaan on sõita edasi Ameerikas nelja aasta pärast. Aasta matkategelaseks valiti Marilin Pehka, kes on teinud suure töö Kõrvemaa Matkakeskuse arendamisel ning suviste lastelaagrite korraldamisel.

Saaremaa Matkaklubi liige Külli Turja jäi aasta matkategelase valimisel jagama teist ja kolmandat kohta!

Matkajate kokkutulek Alutagusel