Austriasse matkareisile!

30. jaanuar 2014

30.01.2014

Turja Tour Austria matkareisTahaks sel korral teha midagi teistmoodi? Päikese võtmise asemel tahaks teha midagi aktiivset? Kirikute ja kloostrite asemel tahaks seekord näha looduse ilu? See on võimalik – tuleks valida matkareis!

Matkata saab Eestimaa rabades ja metsades, kuid matkamine on veelgi võluvam kaugemal ja kõrgemal. Mägedes matkates saab end panna proovile, nautides samal ajal looduse võrratut ilu ja võimsust.

Alpid – võimsaimad mäed Euroopas

Euroopas on mäestikke küllalt, kus end proovile panna: Skandinaavia mäestik, Karpaadid, Appenniinid, Balkani mäestik jne, kuid vaieldamatult võimsaimad mäed on Alpid. Alpides on tuhandeid matkaradasid erinevate raskusastmetega, vaatamisväärsustega, transpordivahenditega. Nad paiknevad mitme riigi territooriumil, sealhulgas Austrias.

Austria on jalgsimatkajate paradiis

Mägedes on palju tõstukeid, mis ka suvel aitavad kerge vaevaga kõrgele saada ja igavamad, metsasemad osad vahele jätta. Sealt saab juba edasi ette võtta kergema matka ja tõusta isegi kuni kõrgusteni 3000 m üle merepinna. Tõelistele fännidele on olemas rajad, kus on vaja erivarustust. Austria on koht, kus mäed on käeulatuses. Piisab vaid paaritunnisest matkamisest, kui juba suu looduse ilust lahti vajub: kaljused ja lumised mäetipud, alpikarjamaadel söövad lehmakarjad, imelised mägijärved.

Kerged matkareisid, mis on jõukohased kõigile

Turja Tour Austria matkareisMatkareisil saab minna sinna, kuhu autoga ei pääse – kohtadesse, kuhu saab vaid omal jalal. Matkareis on mõnus proovile panek ning valides reisibüroo poolt pakutud matkareisi, pääsete reisi korraldamisega ja matkakaaslaste leidmisega seonduvatest muredest.

Matkamine toimub mööda tähistatud ja hooldatud matkaradasid. Rajal on tõusud ja langused ning imekaunid loodusvaated. Osaliselt sõidetakse tõstukitega. Matkamiseks ei ole vaja erivarustust, mis päästab kallitele matkatarvetele minevatest kuludest. Piisab vaid matkasaabastest või kergematest matkajalanõudest, soojadest tuulekindlatest riietest, keebist, lihtsast lõunatoidust ja antud varustuse kandmiseks sobivast seljakotist. Igal õhtul pöördutakse baaskämpingusse tagasi, mistõttu pole vaja seljakotis kaasas vedada magamistarbeid ja mitme päeva sööki. Tulite ju kergele matkareisile puhkama!

Matkamine on pisik – kui sellega nakatunud oled, tahad ikka veel ja veel!

Turja Tour pakub sel hooajal:

Austria jalgsimatk 7.-16.06.2014

Austria jalgrattamatk 7-16.06.2014

Ööbimine kauni Millstätteri järve ääres kõigi mugavustega kämpingus.Võimalik matkapäevi vahele jätta vastavalt oma võimetele ja tahtmisele.

 

Kristel Turja

Turja Tour