Matkareis Kaukaasiasse!

9. detsember 2014

09.12.2014

Kaukaasia matkareis Turja TourKaukaasia on regioon Aasovi, Musta ja Kaspia mere vahel, kus asuvad Armeenia, Aserbaidžaan ja Gruusia ning Venemaa alad kuni Kuma-Manõtši nõoni põhjas.

Piirkond seob omavahel Lähis-Ida ning Ida-Euroopa lauskmaad, jagunedes Põhja- ja Lõuna-Kaukaasiaks (ehk Taga-Kaukaasiaks), mis on üksteisest eraldatud Suur-Kaukasuse mäestikuga.

Kaukaasias elab rohkem kui 50 erinevat rahvast, kes räägivad seitsmesse erinevasse keelkonda kuuluvaid keeli. Seega on piirkond etniliselt ja keeleliselt üks maailma mitmekesisemaid.

Kaukaasia mäed asetsevad Musta mere ja Kaspia mere vahel 1100 km ulatuses. Need on üheks ilusaimaks osaks looduslikust piirist Euroopa ja Aasia vahel.

Tegemist on noorte mägedega ja seega on nad seismiliselt aktiivsed ja järsult kõrgusesse ulatuvad. Siin on kaljused mäed, sügavad orud, mäeharjadel liustikud, hai-hamba sarnased ahelikud, sügavrohelised kõrgmäestiku aasad, mida kaunistavad taevasinised järved.

Kaukaasia matkareis Turja Tour

Tänu merede lähedusele on siinne kliima soe ja tänu sellele on siin rikkalik taimestiku ja loomastiku kooslus. Siia on loodud üks suurimatest reservaatidest, mis hõlmab ka mõnesid iseseisvaid vabariike, see reservaat kuulub ka UNESCO nimekirja.

Kaukasuse piirkond on ka tähtis kultuuriline ja etniline koht. Mõned riigid ja rahvad Kaukasuse piirkonnas on pärit juba Bütsantsiajast 4. sajandist. Me näeme selle kohta tõestust iidsete templivaremete näol. Siin elab ka palju erinevaid rahvusi.

Kaukaasia matkareis Turja TourMatk ja seiklus Kaukaasia mägedes

Turja Tour sõidab 2015. aasta augustis avastama, mida põnevat pakub Venemaa Kaukaasia piirkond matkaja silme läbi.

Meie matk kulgeb väherahvastatud Lääne-Kaukasuse piirkonnas. See koht asub Arkhyzi asula ümbruses Karatšai-Tšerkessi vabariigis (Venemaa Põhja-Kaukaasia osa). Siin ei käi tavaturiste ja seetõttu näeme küllaltki puutumatut loodust ja hea õnne korral ka metsloomi. Tõuseme mitmele kurule ning naudime hingematvalt kauneid mägesid, liustikke, orge, mägijärvi jne.

Eraldi teeme väljasõidu maailma kauneimasse mägipiirkonda – Dombai orgu.

Reisivõimalused 2015. aastaks:

15.08-29.08.2015 Seiklus- ja matkareis Kaukaasiasse