Suusatama Ida-Euroopasse – lähedale ja odavalt!

8. november 2013

08.11.13

Tahaks suusatada, aga kalleid Alpi reise ei saa endale lubada? Tahaks sõita kaugemale kui Skandinaavia, aga ei soovi lennata? Ideaalseks lahenduseks on suusapuhkus Ida-Euroopas. Kohale saab sõita bussiga, mäepiletid ja suusavarustuse rent on soodsad. Kõhugi saab täis mõistliku hinnaga!

Euroopa idaosas on mitmeid riike, kes saavad uhkustada kõrgete mägedega ja toredate suusakuurortitega.

Turja Tour Slovakkia suusareis

Vana hea Slovakkia

Lähim Ida-Euroopa suusariikidest on meile Slovakkia, kus suusatamine Tatra mägedes on kui rahvuslikuks spordialaks ning kõrged ja mitmekesised nõlvad kutsuvad kohale ka teiste riikide suusasõpru. Laskumisi on Slovakkias kuni 2000 m kõrgusel ja suusakeskuste valikki on piisavalt suur. Tegemist leidub seal nii algajale kui ka juba edasijõudnud suusatajale või lumelaudurile. Erinevalt Soome ja Rootsi suusakeskustest pakub Slovakkia kindlasti ka kõrgmägede tunnet ja imelisi vaateid alla orgudesse ning Kõrg-Tatrates ka kaljustele tippudele!

Õhtud on aga Slovakkias võimalik veeta termaalveekeskuses lõõgastudes või suusapealinna õhtuse eluga tutvudes! 4 päeva suusamõnu ja õhtust lõõgastumist on just paras, et ennast energiat täis laadida!

Reisivõimalused 2014. aastaks:

08.02-15.02.2014 lumelaua- ja suusareis Slovakkiasse

22.02-01.03.2014 lumelaua- ja suusareis Slovakkiasse

 

Nostalgiahõnguline Ukraina

Turja Tour Ukraina suusareis

Slovakkia on eestlaste hulgas populaarseks sihtkohaks juba aastaid, kuid nüüd on aeg avastada ka teisi selle kandi suusakeskusi. Nostalgiat ja põnevust saab nautida Ukrainas! Ukrainas on 2000. aastate algusest avatud täiesti euroopalik Bukoveli suusakeskus, mis oma suuruse ja mitmekesise suusaradade valikuga, on täiesti piisav ka nõudlikule suusaturistile. Rajad kulgevad kuni 1500 m kõrgusel ja igale poole viivad mugavad tooltõstukid. Radade algus- ja lõpp-punktides on mitmeid restorane ja kohvikuid.

Samas ei jää aga ukrainalik nostalgiline atmosfäär nägemata-tundmata, sest läheduses paikneb teinegi suusakeskus – Dragobrat, kuhu pääseb vaid kohaliku transpordiga (GAZ-66), kus ei saa osta päevapiletit, vaid kehtivad kordade piletid, kus piletikontrolli teostab miilits jne jne! Praegu on ehk veel viimane aeg kõike seda näha ja kogeda?!

Reisivõimalused 2014. aastaks:

08.02-16.02.2014 lumelaua- ja suusareis Ukrainasse

22.02-02.03.2014 lumelaua- ja suusareis Ukrainasse

 

Ootamatult põnev Bulgaaria

Suusareisid 2013

Kui aga piiluks veelgi kaugemale, siis kõrgeid suusamägesid leidub ka Bulgaarias. Jah, just nimelt, riigis, kus septembris inimesed Musta mere ääres veel rannamõnusid naudivad! Bulgaaria asub küll kaugel, kuid idaeuroopalik atmosfäär on sealgi olemas ja suusatada saab koguni kuni 2600 m kõrgusel! Bulgaaria on kauge, aga põnev!

Bulgaaria kõige kuulsam suusakeskus on Bansko, mis asub samanimelise väikese linnakese külje all. Esimene tõstukijaam asub linnas ning see teeb olemise Banskos eriti mugavaks. Ei mingit igahommikust pikka bussitrasfeeri, vaid kõht täis ning mäele! Ja pikim laskumine on 13 km, peaaegu nagu Alpides juba! Suusatõstukidki on Euroopa tasemel. Lisaks hea kliima, rohked lumesajud, paks lumikate ja lõunamaine päike pea kohal – mis võiks olla veel mõnusam?

Reisivõimalused 2014. aastaks:

17.01-27.01.2014 lumelaua- ja suusareis Bulgaariasse

 

Kristel Turja

Turja Tour