Tundmatu ja põnev Bosnia ning imekaunis Horvaatia!

8. märts 2014

08.03.2014

Kui keegi pahandab, et mõni välismaalane ei tea täpselt, mis järjekorras Balti riigid põhjast lõunasse paiknevad, või on arvanud, et Eesti pealinn on Riia, siis tuleks anda nurisejale väike ülesanne: palun samal moel põhjast lõunasse loendada Jugoslaavia lagunemisel tekkinud riigid ja nimetada nende pealinnad. Enamasti keegi isegi ei püüa mälu vaevama hakata: kus pole käinud, ega seda ka tunne!

Nii see paraku on, et kui Horvaatia ja Sloveenia välja arvata, satuvad eestlased Lääne-Balkanile harva.

Turja Tour Bosnia kultuurireisBosnia ja Hertsegoviina (mererannikut 20 km) ei ole nii tuntud turismimaa nagu näiteks naaberriik Horvaatia (mererannikut 4058 km), kuid väärib siiski avastamist. Omapärane põimunud kultuur erinevate rahvuste ja religioonidega, matkad kaunis looduses, rafting mägijõgedel jne. Lisaks kõigele muule on elu selles riigis veel suhteliselt odav.

 

Pakume Teile suurepärast võimalust tulla koos meiega tutvuma vähekäidud Bosnia ja imekauni Horvaatiaga. Bosnia loodus on mitmekesine ja kaunis, sealt leiab suurel hulgal põnevaid ajaloomälestisi ning inimesed on sõbralikud ja avatud. Vaatamisväärsuste rohkuse kohta on hea kinnitus see, et Eestist veidi suuremas – pindalalt natuke üle 51 000 ruutkilomeetri – riigis kaksiknimega Bosnia ja Hertsegoviina on kaks UNESCO maailmapärandi loendisse kuuluvat mälestist (Mostari ja Višegradi sild), aga lausa kaheksa paika või objekti on selle nimistu kandidaadid.

Turja Tour Horvaatia kultuurireisHorvaatia osas külastame selle riigi lõunaosa ja rannikut ja muidugi lummavat Plitvice järveparki oma rohkete koskedega.

See on ainulaadne reis, milliseid korraldame vaid üks kord  mitmete aastate järel, sest soovime pakkuda ikka ja jälle uusi ja huvitavaid paiku.

Tähelepanuks veel, et meie reisihinna sisse kuulub ka soe söök hommikul ja õhtul, seega söögimure ja kulu on olematu.

Reisiga tutvuda ja reisikohta broneerida saab siit: http://www.turjatour.ee/2013/05/bosnia-ja-hertsogoviina-ning-horvaatia-kultuurireis-puhkusereis/